Czas poszukać opon letnich

opony letnie

O tej porze roku większość ludzi szuka nowych opon letnich, ponieważ zauważają, że ich opony letnie, które należy zamontować, nie są w dobrym stanie. Jednak są też ludzie, którzy chcą wymienić opony zimowe przed końcem sezonu. Powodem tego jest brak konieczności przechowywania zestawu zużytych opon, co często ma miejsce, ponieważ felgi będą przechowywane na sezon zimowy, dlatego warto już teraz kupić nowy zestaw opon zimowych.

Jeśli kupisz nowy zestaw opon ze stacji serwisowej, która zmienia opony, mogą one zamontować je na felgach, a następnie przechowywać dla Ciebie. Są również w stanie pozbyć się zużytych opon i poddać recyklingowi również ciężarki wyważające. Równoważą także nowe opony, aby zrównoważyć wszelkie siły boczne. Pozwoli to zaoszczędzić wiele problemów, gdy nadejdzie zima, ponieważ masz już nowe opony na sezon. Musisz tylko martwić się o prawidłowe ustawienie rozrządu, abyś miał zamontowane opony zimowe, zanim nadejdzie śnieg.

Zastanów się również, czy lepiej i bezpieczniej jest zmienić obecne opony letnie na nowy zestaw, ponieważ poprawisz bezpieczeństwo. Jeśli głębokość bieżnika jest mniejsza niż 4 mm, należy natychmiast zmienić na nowy zestaw opon. Ważne parametry bezpieczeństwa, takie jak droga hamowania i zapobieganie aquaplaningowi, drastycznie zaczną maleć po osiągnięciu tego progu. Jest to główny powód, dla którego ważne jest mierzenie i śledzenie głębokości bieżnika w czasie. Musisz również obrócić opony, aby zużycie było wyrównane między tylnymi i przednimi oponami. Ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę, że zużycie jest większe w samochodach elektrycznych ze względu na wyższą masę i moment obrotowy, dlatego będą one wymagały częstszego obrotu. W przypadku zmiany opon zimowych i letnich taki moment obracania opon może być niewystarczający. Ważne jest również, aby wybrać opony, które są zalecane do stosowania w pojazdach elektrycznych, ponieważ będziesz potrzebować opon bardziej odpornych na zużycie.

Kupując nowe opony letnie, masz dobre źródła pomocy. Masz wiele zasobów internetowych, ale masz również oznaczenie opon w UE. Wprowadzono oznakowanie opon UE, aby ułatwić proces wyboru, ponieważ można porównać 3 różne cechy. Masz opór toczenia, który pokazuje oszczędność paliwa, ale ma również wpływ na szybkość zużycia. Masz przyczepność na mokrej nawierzchni, która pokazuje drogę hamowania na mokrej drodze, co wskazuje na bezpieczeństwo, a na koniec hałas opon, co jest ważne dla komfortu jazdy. Powinny one pomóc i poprowadzić Cię do dokonania bardziej świadomego wyboru opon.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zadania zakupu nowych opon letnich lub zimowych, odwiedź stronę: https://www.nokiantyres.pl/