Wymiary opon można wykorzystać do wyszukiwania nowych opon

opony letnie

Jeśli szukasz nowego zestawu opon, musisz upewnić się, że wybierasz opony pasujące do Twojego pojazdu. Koniecznie przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących wymiarów i podanych w instrukcji obsługi samochodu. Jeśli zmieścisz niewłaściwe wymiary samochodu, zachowanie samochodu nie będzie zgodne z przeznaczeniem. Nie będziesz miał tej samej równowagi, a samochód może łatwo nadsterowności lub podsterowności.

Gdy wiesz, że potrzebujesz 215/65R16 opon letnich, masz dobry punkt wyjścia do wyboru opon, ponieważ możesz wyszukać wszystkie dostępne opony w tym wymiarze. Wyklucza to co najmniej niektóre opony. Następnie możesz skoncentrować swój wybór opon na kluczowych wymaganiach, jakie masz na myśli dla opon. Jeśli chodzi o opony letnie, większość z nas szuka bezpiecznych opon o dobrych osiągach i niskim zużyciu paliwa. Powoduje to pomijanie niektórych tańszych opon, które będą miały gorsze osiągi i wyższe zużycie paliwa.

W przypadku opon letnich zwykle pomaga nam oznakowanie opon UE, które moim zdaniem nie jest tak skuteczne w przypadku opon zimowych, ale w przypadku opon letnich stanowi dobrą wskazówkę dla niektórych czynników. Należą do nich opory toczenia, które powodują wyższe zużycie paliwa i zużycie opon, przyczepność na mokrej nawierzchni, co pokazuje ich bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach. Masz również hałas w oponach, ponieważ może to mieć wpływ na komfort jazdy. Może to być bardzo ważne w przypadku samochodów elektrycznych, które są z natury ciche, a zatem hałas opon może przeszkadzać. Może to być potencjalnie niebezpieczne, jeśli poziom hałasu jest zbyt wysoki, ponieważ może potencjalnie spowodować utratę słuchu.

Możesz mieć inne wymagania dotyczące opon, takie jak wysokie prędkości lub duże obciążenia, lub możesz potrzebować opon, które są zalecane do stosowania w oponach elektrycznych, wtedy staje się to ważniejsze niż czynniki wymienione na oznakowaniu opon w UE. Dlatego nie zawsze powinieneś na nie patrzeć ślepo i uważać, że są one najważniejsze przy wyborze opon, ale bardziej jak wybór późnego etapu po zidentyfikowaniu kilku odpowiednich kandydatów.

Kupowanie opon wysokiej jakości nie oznacza, że będą trwać wiecznie. Przebiją opony niższej jakości, jeśli będą dobrze utrzymane. Nadal musisz upewnić się, że używasz ich prawidłowo i że używasz ich w sezonie, dla którego są przeznaczone. Musisz także upewnić się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe i zgodne z zalecanym ciśnieniem, jak podano w instrukcji obsługi. Zbyt niskie ciśnienie w oponach może drastycznie skrócić żywotność opony, a także zwiększyć koszty jazdy dzięki większemu zużyciu paliwa. Dlatego tanie opony mogą szybko zmienić się w kosztowną próbę i na pewno nie zaoszczędzisz żadnych pieniędzy, a ponadto prawdopodobnie jeździsz z mniej bezpiecznymi oponami.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących wyboru opon na podstawie wymiarów, odwiedź stronę: https://www.nokiantyres.pl/